AKTUÁLNÍ VÝSTAVY
 
  O NÁS
 
  STÁLÁ EXPOZICE
 
  NOVINKY
 
  PUBLIKACE
 
  ČINNOST
 
  ARCHIV
 
  PERSONALIA
 
  KONTAKT
 
               
               
               
               
               
               
               
               

 

 

Roudnická muzejní noc.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
 
První červnový den pořádalo Podřipské muzeum svou třetí Muzejní noc

Muzejní noc, která se konala 1. června, nabídla průřez základními historickými epochami – pravěkem, starověkem a středověkem. Prostřednictvím připraveného programu byly divákům oživeny doby dávno minulé. V průběhu muzejní noci probíhaly ve výstavních prostorách komentované prohlídky, při nichž byly návštěvníkům prezentovány zajímavosti místních archeologických výzkumů. Připraveny byly také tvořivé dílny a doprovodný program. Po vzoru hliněných nádob v pravěké expozici vyráběli návštěvníci imitace pravěké keramiky. Seznámili se s hlínou jako materiálem, z něhož již v dobách pradávných lidé vytvářeli praktické i umělecké předměty.
Následovala akce s názvem „Živé sochy v muzeu“, která byla určena především dětem. Pomocí malování na obličej bílou barvou a následného dokreslení se děti proměnily v „živé sochy“. Program oživení soch v muzeu přiblížil nově připravovanou stálou expozici sádrových odlitků antických soch, kterou Podřipské muzeum již v brzké době otevře veřejnosti. Děti si v převleku prohlédly muzejní expozici a na krátký okamžik se staly její součástí. Aby si tento zážitek zvěčnily na památku, byly jim pořízeny fotografie. Zanedbány nebyly maminky ani babičky. Pro ně byla k dispozici profesionální vizážistka Denisa Korolová, která s nimi vytvářela „živé obrazy“. Svou doménu – líčení, tak vhodně propojila s historií a uměním. Návštěvnice muzejní noci se stylizovaly do královny, princezny či panovnice z obrazu.
Pravěk a starověk nám také doplnila středověká expozice, v rámci které se na závěr večera představili figuranti v gotických šatech, pocházejících z autorské tvorby Jaroslavy Rejzkové z Ústí nad Labem. Kromě živých soch tak byly k vidění další oživlé okamžiky naší historie.