AKTUÁLNÍ VÝSTAVY
 
  O NÁS
 
  STÁLÁ EXPOZICE
 
  NOVINKY
 
  PUBLIKACE
 
  ČINNOST
 
  ARCHIV
 
  PERSONALIA
 
  KONTAKT
 
               
               
               
               
               
               
               
               

 

 

JAPONSKO NA KOLE aneb Přes všechny čtyři japonské ostrovy za 58 dní.

 
 
 
                   
 
Poznejte s námi dobrodružnou cestu mladých cestovatelů – manželů Vackových, kteří se vypravili na kolech po čtyřech japonských ostrovech. O svých cestách a zážitcích ve městech i divočině v Zemi vycházejícího slunce, jejímž symbolem je sopka Fudži, povypráví Monika a Jirka v úterý 27. 3. od 18.00 hodin v Podřipském muzeu. Uchvátí Vás bohatá příroda ostrova Hokkaidó, tepající a přelidněné Honshú, 88 poutních chrámů na Shikoku a poslední Kyúshú s krásným Nagasaki, přestože s velmi tragickou historií.
 
 
 
 
                   
 
                   
 
První společná cesta manželů Vackových začala na jihu Afriky po nezapomenutelném Madagaskaru společně s výpravami na Réunion a Mauricius. Následovala svatební "cyklocesta" po Japonsku a mnoho dalších úžasných cest. Poslední výpravu za exotikou podnikli Vackovi letos v lednu, kdy se skládačkami brázdili v Karibiku ostrov Jamajku.

Cílem mladých cestovatelů je poznávat okolní svět, lidi, přírodu a památky, soukromě a nevázaně na masové turistice. To vše pouze s „báglem“ na zádech a na kolech. To je prý nejlepší způsob, jak nejlépe poznat a vnímat bezprostředně okolní krajinu. Pokud Vás láká cestování, cyklistika, dobrodružství a chcete se dozvědět více informací, dovolujeme si Vás pozvat v uvedený termín do Podřipského muzea.